lamari

نشست خبری سالانه برند لاماری با خبرنگاران+ 1401

نشست خبری سالانه برند لاماری با خبرنگاران+ 1401

آرین پارس موتور به عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده خودرو در کشور، در کنفرانس خبری امروز با خبرنگاران  اعلام کرد که به زودی خودروی لاماری هیبریدی را در بازار ایران عرضه خواهد کرد. به گفته جناب آقای سیفی، مدیرعامل شرکت، در سال بعد ۱۰ هزار دستگاه از این خودرو با فول آپشن تولید خواهد شد.

بر اساس برنامه‌های این شرکت یک سدان کلاس C و لاماری هیبریدی به صورت CBU وارد کشور خواهد شد و موعد تحویل خودروهای لاماری در سامانه یکپارچه در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ هست. البته، قیمت علی‌الحسابی برای این خودرو تعیین شده است و آرین پارس موتور امیدوار است که با عرضه این خودرو، پاسخگوی میزان تقاضای موجود در بازار خودرو در ایران باشد.

وی ادامه داد: آرین پارس موتور از سال ۹۸ وارد حوزه تولید شد. به مرور اولین محصول سواری را عرضه کردیم. از چند روز گذشته عرضه محصول کشنده را داشتیم. سال آینده سه محصول دیزل را نیز عرضه خواهیم کرد.

مدیر عامل محترم جناب سیفی در ادامه گفت: در نمایشگاه بعدی خودروی تهران، لاماری فول آپشن رونمایی خواهد شد. ورژن HEV لاماری را هم در سبد محصولات خود قرار خواهیم داد که البته به صورت Cbu وارد خواهیم کرد.

  وی افزود: دو محصول دیگر نیز به سبد محصولات اضافه خواهد شد. لازم به ذکر است که بیشترین رشد تولید را نیز ما در بین خودروسازان داشتیم. پیش بینی ما برای سال اینده ۱۰ هزار دستگاه تولید خواهد بود.

  بنا به گفته مدیرعامل آرین پارس موتور حداقل شروع داخلی‌سازی برای تولید لاماری هیبریدی ۲۰ درصد است، اما صحبت‌هایی برای افزایش این عدد تا ۴۰ درصد شده است. با این حال، بسیاری از کارشناسان این رویه را بسیار بزرگی می‌دانند. در واقع، حتی در زمان تولید سدان رنو ال۹۰ با تیراژی بالای ۱۵۰ هزار دستگاه در سال، همچنان تنها به حداکثر ۴۰ درصد داخلی‌سازی رسیده بودند. بنابراین، افزایش داخلی‌سازی به میزان ۴۰ درصد هنوز در حد طرح است.

  او در خصوص واردات خودروهای میتسوبیشی‌ به ایران گفت: در صورت نهایی شدن مراحل، این محصولات به صورت CBU وارد خواهند شد. با توجه به شرایط تحریمی که ایران در آن به سر می‌برد، فرآیند استانداردسازی برای ورود میتسوبیشی‌های CBU به بازار ایران بسیار زمان‌بر است. در حال حاضر، وزارت صمت در حال رایزنی است تا این مشکل را حل کند و خودروهای وارداتی را به زودی وارد کشور کند. با این حال، این روند هنوز به مرحله اجرایی نرسیده است و برای تأمین خودروهای CBU برای بازار ایران، فعلاً روند متوقف شده است.

  سیفی در مورد نسخه های جدید لاماری ایما گفت: «قطعاً نمونه های جدید این کراس اوور می توانند تا جذابیت زیادی را برای مشتریان داشته باشند. با توجه به انتقادهایی که در مورد کمبود امکانات لاماری ایما مطرح بود، در اردیبهشت ۱۴۰۲ تیپ فول آپشن بنزینی این کراس اوور عرضه می شود و پیش بینی می کنیم که موفقیت بیشتری را نسبت به نسخه پایه تجربه کند».

  لاماری ایما فول آپشن

  لاماری ایما فول آپشن که اردیبهشت ۱۴۰۲ عرضه می شود، به پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژر TGDi سری ۴A91 میتسوبیشی مجهز است و ۱۹۵ اسب بخار را با گشتاور ۲۸۵ نیوتن متر تولید می کند. جعبه دنده این خودرو از نوع ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه تَر (W-DCT) است و توان را به چرخ های جلوی ایما منتقل می کند.

  تیپ فعلی ایما که در کارخانه آرین پارس موتور مونتاژ می شود به شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، سقف پانورامای برقی، صندلی برقی راننده، تهویه اتوماتیک، دوربین ثبت وقایع، استارت دکمه ای، رینگ آلومینیومی ۱۹ اینچی، سنسور نور، نمایشگر لمسی، دوربین عقب، فرمان کمکی برقی، تریم داخلی چرم مصنوعی، تنظیم حالت رانندگی، دسته دنده الکتریکی، کروز کنترل، کنترل شروع حرکت در سربالایی، کنترل حرکت در سرپایینی، آینه تاشو برقی، سامانه پاکسازی هوای کابین، ترمز پارک برقی، اتوهلد، سامانه کنترل پایداری الکتریکی و… مجهز است.

  تیپ فول آپشن لاماری ایما در کنار این امکانات به صندلی برقی شاگرد، گرمکن و سردکن صندلی های جلو، جلو آمپر دیجیتال جدید، نور بالای اتوماتیک، چراغ LED جلو، سنسور باران، رادار خطی، رادار نقطه کور، اخطار برخورد از جلو، حالت تیپ ترونیک جعبه دنده، درِ صندوق عقب برقی، سامانه اجسام متحرک در هنگام پارک خودرو، سامانه DOW، دوربین ۳۶۰ درجه و… مجهز خواهد بود.

   

  لاماری ایما هیبرید

  لاماری ایما هیبرید از نظر سبک طراحی فیس لیفتی را تجربه کرده و قرار است تا با یک پیشرانه بنزینی ۱.۵ لیتری توربوشارژر و یک پیشرانه الکتریکی به بازار بیاید. این خودرو که با داخلی سازی حدود ۲۰ درصد در کارخانه آرین پارس موتور مونتاژ خواهد شد، قدرت ترکیبی حدود ۲۵۵ اسب بخار را با گشتاور نزدیک به ۴۰۰ نیوتن متر را در اختیار دارد. گفته می شود که سطح امکانات ایما هیبرید نزدیک به نسخه فول آپشن بنزینی است.