lamari

معرفی خودروی لوکس لاماری ایما

 شرکت آرین پارس موتور، از شرکت‌های وابسته به گروه آرین سرمایه با خرید کارخانه سایپای خمین، از سال 1401 آماده تولید خودروهای سواری است، هر چند نزدیک به دو سال است خودروهای تجاری سبک جک در این کارخانه مونتاژ می‌شود. هدف آرین موتور از ایجاد برند لاماری این است که حتی در شرایطی که امکان واردات خودرو وجود ندارد، بتواند با مونتاژ محصولات مدرن و پیشرو، حضور خود را در بازار حفظ کند. اولین محصول سواری آرین پارس موتور، لاماری ایما است، یک کراس‌اوور کامپکت که طراحی جذابی دارد و در کنار آن با ویژگی‌‌های فنی قابل توجه و رقابتی، پا در میدانی می‌گذارد.

نام لاماری (Lamari) ترکیبی از حروف ابتدای عبارت Leading AutoMaker و حروفی از نام آرین (Arian) گرفته شده و نشان گوزن به این جهت برای لوکوی این شرکت انتخاب شده که نماد آگاهی و فراست نسبت به محیط اطراف خود است.

آرین موتور در نظر دارد در سال آینده دو محصول دیگر در کلاس‌های سدان C سگمنت و کراس‌اوور B سگمنت را به سبد محصولات خود اضافه کند.

لاماری ایما، نخستین محصول مونتاژی آرین پارس موتور، یک کراس‌اوور کامپکت با طول، عرض و ارتفاع 4565، 1860 و 1690 میلی‌متر است و فاصله بین دو محور آن 2710 میلی‌متر است. از مهم ترین ویژگی‌های این خودرو می‌توان به طراحی جذاب آن اشاره کرد که نسبت به خودروهای موجود در بازار ایران متفاوت است.

فضای داخلی لاماری ایما

طراحی خودروی لاماری قطعا باب میل افرادی است که استایل خودرو برایشان مهم است. کشیده شدن چراغ ها چه در نمای جلو و چه در نمای عقب، انحنای عقب خودرو که آن را شبیه خودروهای کوپه کرده، استفاده از کروم در بخش های مختلفی از بدنه، استفاده از برآمدگی های مختلف روی بدنه و خطوط شکسته و طراحی لوکس نمای جلو و… همگی در کنار هم این خودرو را به یک کراس اور اسپرت تبدیل می‌کند که به حق به زیبایی تمام این کار را انجام داده است.

علاوه بر چهره تهاجمی لاماری ایما، سطح کم‌تر شیشه نسبت به بدنه، حجم پردازی گلگیرهای جلو و عقب و خط شانه خودرو مواج و همچنین خط سقف این خودرو که حسی شبیه به خودروهای کوپه را ایجاد می‌کند، مهم‌ترین المان‌های طراحی این خودرو به شمار می‌رود. با وجود این فرم رو به پایین ستون C، لاماری ایما در حالت 5 سرنشین فضای باری به اندازه 480 لیتر ارائه می‌دهد که با خواباندن صندلی‌ها افزایش می‌یابد. چراغ‌های LED در بخش‌های گوناگون این خودرو به کار گرفته شده که علاوه بر بازدهی بیش‌تر، سازگاری بالاتری با محیط زیست نیز دارد.

مشخصات فنی لاماری ایما

در بخش امکانات لاماری ایما می‌توان به سانروف پانوراما، صندلی راننده با تنظیم برقی 6 جهته، دوربین دید عقب، دوربین ثبت وقایع، حالت‌های رانندگی اکو اسپرت، سیستم روشنایی خودکار، سیستم تصفیه هوای کابین، کروز کنترل، سنسور پارک خودرو، کول باکس و پوشش چرمی صندلی‌ها اشاره کرد.

مشخصات رفاهی لاماری ایما

در بخش امکانات خودروی لوکس لاماری ایما می‌توان به سانروف پانوراما، صندلی راننده با تنظیم برقی 6 جهته، دوربین دید عقب، دوربین ثبت وقایع، حالت‌های رانندگی اکو اسپرت، سیستم روشنایی خودکار، سیستم تصفیه هوای کابین، کروز کنترل، سنسور پارک خودرو، کول باکس و پوشش چرمی صندلی‌ها اشاره کرد.

مشخصات فنی لاماری ایما

در بخش امکانات لاماری ایما می‌توان به سانروف پانوراما، صندلی راننده با تنظیم برقی 6 جهته، دوربین دید عقب، دوربین ثبت وقایع، حالت‌های رانندگی اکو اسپرت، سیستم روشنایی خودکار، سیستم تصفیه هوای کابین، کروز کنترل، سنسور پارک خودرو، کول باکس، پوشش چرمی صندلی‌ها و رینگ‌های 19 اینچی آلیاژ آلومینیومی اشاره کرد.

کراس اوور لاماری ایما (Eama)، یک کراس اوور کامپکت شهری با ساختاری نسبتا نوین است. این کراس اوور با آینده نگری‌های آرین پارس موتور، به پیشرانه نوین و قدرتمند، مجهز به سیستم پرخوران توربو با قابلیت پاشش مستقیم سوخت (GDI) بهره می‌گیرد تا در برابر رقبای نوظهور خود در بازار کشور، توانا و درخور عمل کند. انتظار می‌رود خودروهای مجهز به سیستم پاشش مستقیم سوخت با کیفیت بسیار پایین سوخت تولید شده در کشور با دشواری‌هایی در دراز مدت همراه باشند، اما همچنان تنها چاره خودروسازان داخلی آن هم زمانی که خودروسازان شرقی، تنها به پیشرانه‌های ۱.۵ لیتری تکیه زده‌اند، برای افزایش قدرت محصولات خود هیچ چاره‌ای جز تکیه بر سیستم‌های کمکی توربو و GDI ندارند. با این حال کسب استاندارد آلایندگی رده یورو ۵ از سوی این پیشرانه اندکی تعجب برانگیز است.

در نتیجه لاماری ایما توان و گشتاور خوبی در اختیار راننده قرار می‌دهد که به کمک گیربکس دو کلاچ نوع تر هفت سرعت به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

مشخصات کلی

نوع موتور بنزینی تزریق مستقیم
حجم موتور ۱.۵ لیتر
سیلندر / سوپاپ ۴ / ۱۶
تنفس موتور توربو
قدرت ۱۹۵ اسب بخار
گشتاور ۲۸۵ نیوتن.متر
گیربکس ۷ سرعت اتوماتیک دو کلاچ تر
محور محرک دیفرانسیل جلو
شتاب ۹.۵ ثانیه
سرعت
مصرف سوخت
استاندارد آلایندگی یورو ۵
فرمان برقی
نوع بدنه کراس اوور سایز کوچک
نوع رینگ آلومینیومی

ابعاد و ظرفیت ‌ها

طول ۴۵۶۵ میلی‌متر
عرض ۱۸۶۰ میلی‌متر
ارتفاع ۱۶۹۰ میلی‌متر
فاصله محورها ۲۷۱۵ میلی‌متر
وزن خالص ۱۵۵۰ کیلوگرم
تعداد سرنشین ۵ نفر
ظرفیت صندوق ۴۸۰ لیتر
حجم مخزن سوخت
قطر رینگ ۱۹ اینچ

آپشن ها و امکانات

کروز کنترل دارد
کروز کنترل هوشمند ندارد
کنترل ایستایی در سربالایی دارد
کنترل سرعت در سرازیری دارد
کنترل کشش دارد
کنترل پایداری دارد
اتو پارک ندارد
سنسور جلو
سنسور عقب دارد
رادار نقطه کور
رادار تغییر لاین ندارد
رادار تصادف جلو ندارد
رادار تصادف عقب ندارد
ترمز ضدقفل دارد
ترمز کمکی دارد
ترمز اضطراری دارد
ترمز پارک برقی دارد
اتولایت دارد
چراغ روز دارد
دکمه‌های کنترلی فرمان دارد
گرم‌کن فرمان
نمایشگر اطلاعات و سرگرمی دارد
ناوبری دارد
نمایشگر هدآپ ندارد
دوربین عقب دارد
دوربین جانبی ندارد
دوربین ۳۶۰ درجه ندارد
کیسه هوا دارد
ورود بدون کلید دارد
استارت بدون کلید دارد
تهویه اتوماتیک دارد
صندلی برقی راننده دارد
صندلی برقی سرنشین جلو دارد
گرم‌کن صندلی جلو
سردکن صندلی جلو
آینه بغل برقی دارد
گرم‌کن آینه بغل دارد
پانوراما دارد
سانروف دارد

Call Now Button